طراحی سایت آسا

طراحی سایت ,سئو و دیجیتال مارکتینگ

سئو تصاویر:چگونه تصاویر رابرای گوگل بهینه کنیم؟

  سارا نصیری

 9/ دسامبر/ 16

  2939

  3

increase-traffic-seo-image

اگر میخواهید به افزایش ترافیک سایت واقعی  برسیدتوجه به یک نکته در برنامه سئو یک راز نیست.با این حال بسیاری از طراحان یکی از منابع بسیار مهم برای جمع آوری رتبه در جذب ترافیک واقعی (جستجوی تصاویر گوگل)را نادیده میگیرند.برای دستیابی به ترافیک لازم است در مورد سئو تصاویر بدانید.

کاربرانی که در حال جستجوی تصاویر گوگل هستند در اغلب موارد با کلیک بر روی یک تصویر به وب سایتی که تصویر را میزبانی میکند میروند و این به معنای افزایش ترافیک سایت واقعی است.حال سوال اینجاست که پتانسیل افزایش ترافیک سایت توسط جستجوی تصاویر گوگل چقدر است؟اطلاعات نشان میدهد دریک وب سایت با سئو تصاویر میزان ترافیک ناشی از جستجوی تصاویر گوگل  ۲۰٪ تا ۶۰٪ از کل ترافیک است که میزان قابل توجهی است.

بنابراین چگونه میتوان به سئو تصاویر برای رسیدن به رتبه بهتر در جستجوی تصاویر گوگل برای افزایش ترافیک سایتتان برسید؟

تصاویر متقاعد کننده و مرتبط را انتخاب کنید

درست مانند زمانیکه برای بدست آوردن ترافیک سئو مطالبی را مینویسید,انتخاب تصاویر متقاعد کننده و مرتبط برای سئو تصاویر محتوا یا وبلاگ بهترین راه است.تصاویر باید به خواننده نشان بدهند به جای درستی آمده است وبه اندازه کافی جذاب باشد تا برای مدتی آنجا بمانند و ادامه مطالب را بررسی کنند.

وقتی بازدید کننده زمان بیشتری را در وب سایت شما سپری میکند به گوگل نشان میدهد مردم از مطلب شما لذت برده اند وباعث میشود رتبه ی شما در جستجوی گوگل و جستجوی تصاویر گوگل به خوبی بهبود یابد.

در مورد تصاویر یک نکته مهم را توجه داشته باشید, گوگل نمیتواند تصاویر تکراری را مانند محتوای تکراری تشخیص دهد بنابراین شما را برای محتوای تکراری جریمه نمیکند.به هر حال اگر تصاویر شما بیش از حد عمومی و زیاد استفاده شده باشند,خوانندگان اصلا دوست ندارند در آنجا بمانند.بهترین پیشنهاد بهینه سازی تصاویر و انتخاب تصاویر جذاب برای خوانندگان و در بیشتر موارد تصاویر منحصر به فرد بهترین کارایی را دارد.

قبل از آپلود تصاویر

  • از کلمات کلیدی در نام تصویر استفاده کنید
  • استفاده از خط فاصله (-)بجای استفاده از فضای خالی در نام تصاویر
  • به حجم تصاویر توجه کنید و تا جایی که میشه حجم را کاهش دهید
  • ازکلمات کلیدی در تگ alt استفاده کنید

برچسب‌ها:, , ,


مطالب زیر را حتما بخوانید


  1. فرشید گفت:

    خیلی مطلب مفیدی بود . موفق باشید . ممنون از سایت خوبتون .