طراحی سایت آسا

طراحی سایت ,سئو و دیجیتال مارکتینگ

آیاصفحه شما نمایش رتینا دارد؟

  سارا نصیری

 22/ نوامبر/ 16

  1929

  ۰

بعد از اینکه اپل به صفحه نمایشگرهای محصولات  فعلی خود تراکم دو برابر را اضافه کرد. بقیه کمپانی ها مانند سامسونگ و اچ پی نیز این روش را دنبال کرده اند . برای خود صفحات نمایش با تراکم دو برابر تولید کرده اند.این روش توسط اپل به رتینا مشهور شد.اکنون lcd هایی با تراکم دو برابر یک واقعیت است وبین کمپانی ها برای به حد اکثر رساندن پیکسل در اینچ رقابت به وجود آمده.

نمایش رتینا دقیقا چیست؟

به صفحه نمایش ها که نگاه میکنیم بعضی وقتی می توانیم پیکسل ها را جدا جدا ببینیم.شما میتونید مربع های کوچک ریز  یا نقطه هایی که یک عنصر یا تصویر را میسازند ببینید.پیکسل ها واقعا ریز هستند وقتی چشم آموزش دیده مانند یک طراح داشته باشید ودقیق شوید و این مربع ها دیده شوند, ظاهر سایت را زشت و غیر عادی میکنند.

زمانی مشکل بوجود میاد که مسئله ریسپانسیو بودن مناسب بودن جای یک عنصر در مرورگر های مختلف مطرح می شود.قبلا مسئله مهمی نبود, چون در مرورگرها و صفحه نمایش ها سایت ما به یک شکل نشان داده میشد.در حال حاضر با طراحی ریسپانسیوشما عملکرد جدول ها در دستگاه های مختلف تغییر میدهید و تصاویر را برای اندازه بودن کوچک یا بزرگ می کنید.

وب سایت هایی که رتینا نباشند در دستگاه های رتینا  زمانی که تصاویر را بزرگ میکنید ,پیکسلی و تار میشوند بر عکس اگر سایت شما رتینا باشد با چشم اموزش دیده هم تصاویر و عناصر  را صاف با کیفیت اصلی و بدون اعواج میبینید.

چگونه وب سایت خود را برای دستگاه های رتینا آماده کنیم؟

تبدیل شدن وب سایت به رتینا با دستورات css و javascript انجام میشود . در مقالات بعدی در مورد نمایش رتینا سایت می نویسم.

برچسب‌ها:


مطالب زیر را حتما بخوانید